Reklamácia a vrátenie tovaru

Vrátenie/Výmena tovaru 

 

Vrátenie VRÁTENIE

Nesplnil tovar vaše očakávania? Alebo chcete vrátiť len časť zásielky? Nezúfajte, tovar nám môžete do 14 dní odo dňa doručenia vrátiť.

Ak si však prajete tovar vrátiť, postupujte nasledovne:

Pred odoslaním:

1. Vyplňte a vytlačte si Odstúpenie od zmluvy (Doc).

2. Uveďte tovar do pôvodného stavu. V tomto prípade vám vrátime plnú cenu tovaru. 

3. Tovar starostlivo zabaľte, aby ste predišli jeho poškodeniu počas prepravy. Ideálne ho zabaľte do pôvodného obalu. Nezabudnite pribaliť podpísané: 1.odstúpenie od kúpnej zmluvy + 2. doklad o kúpe tovaru faktúru/daňový doklad

Nakoľko v zmysle § 10 ods. 4 zák. č. 102/2014 Z.z. spotrebiteľ zodpovedá za zníženie hodnoty tovaru, ktoré vzniklo v dôsledku takého zaobchádzania s tovarom, ktoré je nad rámec zaobchádzania potrebného na zistenie vlastností a funkčnosti tovaru, v prípade ak predávajúci zistí, že hodnota tovaru, ktorý kupujúci vrátil predávajúcemu pri odstúpení od zmluvy sa znížila nad rámec zaobchádzania potrebného na zistenie vlastností a funkčnosti tovaru, alebo že tovar, ktorý spotrebiteľ vrátil pri odstúpení od zmluvy, je poškodený zavinením spotrebiteľa, je predávajúci oprávnený uplatniť si po spotrebiteľovi nárok na náhradu škody.

4. Tovar pošlite: kuriérom alebou poštou na vlastné náklady na uvedenú adresu: DOPORUČENE A BEZ DOBIERKY: 

Mombi s.r.o.
Nová 272
027 12 Vitanová

Po odoslaní:
Tovar dôkladne prekontrolujeme a budeme vás informovať o ďalšom postupe.
Pri vrátení tovaru: vraciame peniaze najneskôr do 14 dní
Pri výmene tovaru: vás budeme informovať o dobe dodania. 

Pre viac informácií:
Napíšte nám, radi poradíme: info@bonybon.sk

Stiahnite sem: Odstúpenie od zmluvy

Výmena VÝMENA

1.Uveďte tovar do pôvodného stavu. 

2. Tovar pošlite: kuriérom alebou poštou na vlastné náklady na uvedenú adresu: DOPORUČENE A BEZ DOBIERKY: 

Mombi s.r.o.
Nová 272
027 12 Vitanová

Pre viac informácii nás prosím kontaktujte telefonicky alebo mailom: info@bonybon.skNa výmenu produkt (produktov) je potrebné vytvoriť novú objednávku.

Reklamácia REKLAMÁCIA

1. Nezhoduje sa váš tovar s objednávkou?

Tovar, ktorý sa nezhoduje s Vašou objednávkou, farebne alebo akýmkoľvek iným spôsobom, prípadne je poškodený, vadný alebo nekompletný, neskladajte ani ho inak mechanicky neupravujte. Ak sa nedopatrením stalo, že Vám nebola dodaná kompletná objednávka (chýbajúca krabica, chýbajúci produkt, nesprávny produkt) alebo došlo k inej chybe (napr. jedna z krabíc je iného farebného prevedenia), bezodkladne nás kontaktujte na info@bonybon.sk a priložením potrebnej fotodokumentácie.

Vašemu prípadu sa budeme venovať v čo najkratšom možnom čase a situáciu riešiť.

2. Zistili ste, že je váš tovar poškodený pred montážou hneď po doručení?

Ak zistíte akúkoľvek chybu alebo poškodenie zakúpeného tovaru, nepokračujte s montážou. Kontaktujte, prosím nás na info@bonybon.sk. Vždy do 48 hodín od prevzatia zásielky, skontrolujte zásielku od kuriéra. Ak vo vnútri balíčka nájdete poškodený tovar, kontaktujte nás a my s vašou pomocou reklamáciu vybavíme.. Zásielku je nutné uchovať v pôvodnom stave – vrátane obalov a výplní – a zhotoviť fotografie obalového materiálu, rozbitého predmetu, adresného štítku. Tieto fotografie nám bezodkladne pošlite na e-mail info@bonybon.sk, aby sme mohli spísať reklamáciu. O ďalšom postupe vás potom budeme informovať.

Krok za krokom ako postupovať pri reklamácií:

Reklamovaný tovar:  

Pri zaslaní:

  • Výrobok starostlivo zabaľte, aby sa nepoškodil pri preprave. Priložte do zásielky: 1: vyplnený reklamačný formulár Reklamačný formulár (Doc) a doklad o kúpe výrobku, ktorý zároveň slúži ako záručný list. Veľmi nám pomôže, ak vyznačíte chybný diel priamo do montážneho návodu. Popis poruchy, prosím, čo najpresnejšie popíšte, o akú poruchu sa jedná. Čím podrobnejšie informácie od vás obdržíme, tým rýchlejšie a lepšie sa nám podarí reklamáciu vybaviť

  

  • Výrobok pošlite na adresu: Mombi s.r.o., 272, Vitanová 027 12. Tovar preposielame výrobcovi, vs. distribútorovi na posúdenie.                                                                    
  • Podrobnejšie informácie, ako riešiť reklamáciu, sa dozviete v reklamačnom poriadku našich všeobecných obchodných podmienkach.

Po odoslaní:

Po prijatí zásielky s tovarom, Vás budeme informovať mailom alebo telefonicky o ďalšom postupe. Reklamácia je spracovávaná v priebehu 30 dní od dátumu prijatia reklamovaného výrobku. V prípade odôvodnenej reklamácie bude poškodený tovar opravený alebo vymenený na iný (plnohodnotný). Zvoľte si bezpečný spôsob dodania zásielky, napr. využite služby kuriéra alebo pošlite balík s potvrdením odoslania. Neposielajte nám zásielky na dobierku.

 

Prajete si viac informácií?
Napíšte nám, radi poradíme: info@bonybon.sk

 Stiahnite sem: Reklamačný formulár

 

Najčastejšie otázky: 

Vrátenie

Čo znamená Odstúpenie od kúpnej zmluvy bez udania dôvodu? Výrobok je zakúpený na IČO, môžem si dovoliť odstúpiť od kúpnej zmluvy?
 

Pokiaľ ste výrobok zakúpili v našom internetovom obchode ako spotrebiteľ (nemáte na faktúre uvedené IČO), ust. § 7 a nasl. zákona č. 102/2014 Z. z. o ochrane spotrebiteľa pri predaji na diaľku právo bez udania dôvodu odstúpiť od zmluvy do 14 dní od prevzatia tovaru.

Toto svoje právo môžete využiť vo chvíli, kedy vám výrobok z nejakého dôvodu nevyhovuje alebo nezodpovedá vašim predstavám.

Čo za považuje za rozsah vyskúšania tovaru?

Vyskúšanie znamená sprevádzkovanie tovaru a primerané otestovanie všetkých funkcií, ktoré má tovar spĺňať podľa požiadaviek zákazníka. Nemalo by však dôjsť k jeho opotrebovaniu.

Kedy mi vrátite peniaze?

Peniaze za tovar zašleme na váš bankový účet čo najskôr, najneskôr do 14 dní od odstúpenia od kúpnej zmluvy, nie však skôr, než dôjde k doručeniu vráteného tovarua naše oddelenie. Náklady na vrátenie tovaru sú v tomto prípade na strane kupujúceho. 

Reklamácia

Zásielka mi prišla nekompletná

Situácia nás mrzí, že vám zásielka prišla nekompletná. Prosíme, informujte nás čo najskôr o výrobku, ktorý vám nebol dodaný. Celú situáciu preveríme a navrhneme vám riešenie. 

Ako dlho trvá vybavenie reklamácie u Vás? 

V prípade spotrebiteľa máme na vybavenie reklamácie lehotu 30 dní. Táto lehota beží v prípade, že máme od Vás všetky podklady. Väčšinou však reklamáciu vybavíme oveľa skôr.

V prípade reklamácie kupujúcim, ktorý nie je spotrebiteľom (na predajnom doklade je uvedené IČO), sme povinní reklamáciu vybaviť v primeranej lehote, prípadne podľa vzájomnej dohody.