Ako vybrať detskú lampičku či nočné svetielko

Ako vybrať detské lampičku? Hľadáte lampičku na nočné kojenie alebo do detskej izby detské svetielko?

Malá či Veľká Lampa? Na batérie alebo do zásuvky? Ako vybrať tú správnu si povieme v tomto článku.

 

Nočná lampička je nevyhnutnosťou u každej mamičky a dieťaťa. Lampu budete potrebovať od prvých dní v izbe vašej ratolesti. Poslúži pri zaspávani, a ak sa v nocí prebudí, nebudete musieť zapínať hlavné jasné svetlo, ktoré nie je zrovna najpríjemnejšie, hlavne uprostred noci. Jemné svetlo z lampičky vystačí na premenu plienky, nočného kŕmenia či pokojného spánku.

Malé a väčšie deti nemajú radi tmu. Nočné mory sa vyskytujú - vo veku od troch do šiestich rokov - majú strach zo zlodejov, duchov a rôznych imaginárnych príšer. U niektorých sa dokonca prejavuje panický strach.

 DSC_8125.1

Ak sa vaše dieťa v noci prebúdza

Najlepším spôsobom, ako ho upokojiť, je maznať sa s ním, uistiť sa, že je všetko v poriadku, že to bol len zlý sen, a zostať s ním, kým znova nezaspí. Rozsvietená nočná lampa zabráni dieťaťu prebúdzať sa v úplnej tme, pričom bude o niečo pokojnejšie, kým príde mama alebo otec.

DSC_8023.1

Na trhu je veľa lámp

No medzi naše bestselleri patria: Silikónové lampy, ktoré sú veľmi príjemné na dotyk. Vyrábajú sa v 3 farbách: biela, ružová a modrá. Klepnutím na ne navyše menia farbu. Malé (10 cm) sú napájané batériami AAA a veľké (16 cm) sa nabíjajú pomocou kábla USB. Našou novinkou je aj lampa s hudbou po pripojení cez bluetooth.

 

DSC_7991.1

Lampa svieti asi 15 hodín, ak je farba len klasická biela, ak zvolíme inú farbu, je to asi 12 hodín. Navyše sa ľahko čistí a má certifikát bezpečnosti EÚ. Super je, že ju vaše deti môžu objať, ako skutočného priateľa! (Vzhľadom na to, že je vyrobený zo silikónu, vráti sa vždy do svojho pôvodneho tvaru).

DSC_7993.1

Lampičky Mackovia sa zapínajú na poklepanie, prípadne v ponuke nájdete a s pilotom či našou novinkou hudbou pripojenia cez bluetooth.

Výhody/Nevýhody lampičky na batérie/usb:

+ plní funkciu priateľa, vyhrajú sa hlavne deti v staršom veku

+ možnosť hudby (prepojenia cez bluetooth)

- absencia kábla

- nutnosť nabíjania/prípadná zmena batérie

Výhody/Nevýhody lampičky do zásuvky:

+  lampičku nie je nutné nabíjať

+ zapnutie/vypnutie podľa vlastne potreby

- viac svetla ako z lampičky, môže spôsobiť nekomfort pre rodičov s precitlivenosťou na svetlo